Uzay Yolu 2 Han ’ın Gazabı
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.7 IMDB Puanı 2 Görüntülenme

Uzay Yolu 2 Han ’ın Gazabı

1970'li yılların sevilen televizyon dizilerinden Uzay Yolu'nun ( Star Trek ), sinema uyarlamasının ikinci filmi olan Star Trek 2: Wranth Of Khan ( Han'ın Gazabı ) filmi 1982 yılında 11 milyon Dolar bütçe ile bilimkurgu / Aksiyon tarzında çekilmiştir.

Khan genetik açıdan süper güçlere sahip olarak geliştirilmiş bir kahramandır. Başka bir kahramandan esinlenerek yaratılmış olan ve farklı misyonlar yüklenen Khan, tehlikeli boyutlara ulaşmış ve suçlu olduğundan yıllar öncesinde Ceti Alpha 5 gezegenine sürülmüştür.
Oğlunun ölümünün ve kötü giden şansız hayatının sorumlusunun ise Kaptan Kirk olarak görmektedir ve bu yolda intikam almak için yanıp tutuşmaktadır. Komutan Chekov yanlış bir şekilde Khan'ın olduğu gezegene ışınlanmakta ve tehlikeli bir düşman olan Khan ise aradığı fırsatı bulmaktadır.
Kahn, kurbanlarının beynini kontrol edebilen parazit şeklinde bir yaratığı kullanarak Yıldı Gemisi Reliant'ı ele geçirmektedir. Khan, gemiyi ve Kaptan Kirk'ü bir araştırma projesinden yağmaladığı ekipmanları kullanarak yok etmeyi planlamaktadır.

Yönetmen koltuğunda Nicolas Meyer'in olduğu filmde senaristliği ise Nicolas Meyer, Harve Bennet ve Jack B. Sowards üstlenmiştir. Filmin oyuncuları, Kaptan Kirk rolünü William Shatner, Mr Spock rolünde Leonard Nimoy, Dr. McCoy rolünde DeForest Kelley Komutan Chekov rolünde Walter Koenig ve Khan rolünde ise Rcardo Montalban bulunmaktadır. Star Trek 2 (1982) filminin müziklerini James Horner yapmış ve yapımcılığını ise Paramount Pictures üstlenmiştir.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Star Trek II: The Wrath of Khan

  Senaryo:

  Gene Roddenberry (based on "Star Trek" created by), Harve Bennett (story), Jack B. Sowards (story), Jack B. Sowards (screenplay)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?