Uzay Yolu 1 – Star Trek 1 The Motion Picture 1979
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.4 IMDB Puanı 3 Görüntülenme

Uzay Yolu 1 – Star Trek 1 The Motion Picture 1979

Bilim kurgu türüne öncülük eden ve bir serinin başlangıcı olan Star Trek (1979) , birbirinden ilginç karakterleri ve olay örgüsü ile izleyicileri heyecanlı bir yapıtın içerisine sürüklüyor.

Her şey uzay gemisinin eski kaptanı olan James T. Kirk'in amiral olması ile başlamıştır. Yeni bir görev için gemiye çağrılan Kirk'in tek amacı eski ekibini geri toplamak ve uzay gemisinin Dünyaya ulaşmasını engellemektir. Önüne çıkan her şeyi yok eden devasa uzay gemisi inanılmaz derecede güçlü ve karşı konulamaz bir yapıya sahiptir.

Mr. Spock gibi dahi birinin bile zekasına durgunluk veren uzay gemisi, dünyaya inmeden mutlaka imha edilmelidir. Bütün bunların yanında gerilim sadece uzayda değil geminin içerisinde de yaşanmaktadır. Çünkü gemiyi komuta eden Kirk'i halen kabullenemeyen Wiliard Decker, kötü planlar yapmaktadır.
Geminin düşmanlar tarafından ele geçirilmesine yol açan Decker, kıskançlığına yenik düşmüştür. Peki, bundan sonra ne olacaktır? Devasa uzay gemisi Dünyaya inmeden önlem alınabilecek midir?

Star Trek, bilim kurgu denilince çoğu kişinin aklına ilk gelen eserlerden bir tanesidir. Birçok hikayesi bulunan bu seri, farklı kişilere ilham vermiştir. Bilimsel teorileri ve felsefi yaklaşımları içerisinden barındıran Star Trek Serisi bilim insanları tarafından da onay almıştır. İlk olarak 1979 yılında gösterime giren Star Trek, büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Star Trek: The Motion Picture

  Senaryo:

  Gene Roddenberry (based on "Star Trek" created by), Harold Livingston (screenplay), Alan Dean Foster (story)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?